Wednesday, October 14, 2009

ARRGGHH another trip

We have awful water where we live. It comes out brown and smells and tastes terrible. We have to purchase filtered water (although we are researching in home filters). We have boot camp tonight and no water and we didn't get to refill the big jugs so I had to buy some.

1 gallon water: 0.88
1 Smart water (just wanted to try it): 1.50
1 bag of dog treats (the beasties only have one type): 1.24
Celery: 1.36
Carrots: 1.88
3 lbs of onions: 1.68

OOP w/ tax: $7.64


JAMES said...

Our water is better than Odessa water!

Kat said...

I think ours is worse!

2011 Challenge = Support Local Eateries

Read about our 2011 Challenge here.